Reyee RG-POE-AF15 – PoE Injector | 15W
Skip to product information
1 of 3
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Dezelfde dag verzonden
Onze klanten beoordelen ons met een
4.5/5
36 reviews
Bekijk alle reviews
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • PayPal
  • Visa
How quickly do we ship your order?
Can I pay by invoice?
Returns Policy
Need advice?
Seen it cheaper elsewhere?
With a 15.4W output (IEEE 802.3af standard), the Reyee RG-POE-AF15 offers stable performance and optimal protection against overvoltage, overcurrent, and short circuits. This ensures a durable and secure network solution.
Key Features:
  • Supports IEEE 802.3af PoE standard
  • 15.4W output for stable power supply
  • Suitable for IP cameras, access points, VoIP phones and more
  • Compact, reliable and easy to install
  • Protection against overvoltage, overcurrent and short circuit
All specifications
Brand Reyee
Model RG-POE-AF15
PoE features According to IEEE 802.3af
Power supply 15.4 W
Interface 2 ports RJ45 of 10/100/1000Mbps
Maximum range 100 meters
Operating temperature 0º C - 45º C
Dimensions 140 (D) x 32.5 (H) x 53 (W) mm
MTBF >100,000 hours @25°C
Weight 200 g
Safire Cat6 UTP netwerkkabel buiten
Don't forget any accessories?
In almost all cases, our products are delivered without any accessories. We assume that not everyone needs a 12V power supply, for example, or always needs a cable. Check the "Shopping Cart" button to see which products are required for a complete installation!